ÜRÜNLERİMİZ

Cam Cinsleri

Camlar ısı ve ses yalıtımı açısından çok önemlidir. Doğrama üzerinde kapladığı alan büyük olduğu için önemi artmaktadır.İyi yalıtımlı bir doğrama için doğru cam seçimi gerekmektedir. Camın üretim kalitesi ve garantisi ise üretim standartlarıyla ilgilidir. Ülkemizde 10 yıl garanti Isıcam üreticisi olan Şişecam bayileri tarafından verilmektedir. Isıcam markalı camlar, cam arası kir, çizik ve cam arası buğulanmaya karşı 10 yıl garantilidir. Diğer üretim çift camlarda bu garanti söz konusu değildir.

ISICAM :
İki adet camın, arada kuru hava veya özel gaz bırakılarak birleştirilmesi sonucu oluşan bir cam sistemidir.Normal tek cam göre % 50 yalıtım sağlar. İki camın arasındaki boşluk geniş ise yalıtım değerleri artmaktadır.16 mm boşluktan sonra bu değerin artması yalıtıma fazlaca etki etmez. Çok geniş boşluklarda ise, ara boşluktaki havanın hareket etmesinden dolayı yalıtım özelliği olumsuz yönde etkilenir. En olumlu yalıtım değerleri 16 mm ara boşlukla elde edilmektedir. Normal ısıcamda argon gazı uygulaması yalıtım değerlerine çok önemli bir katkı sağlamaz. (+% 4)

KONFOR ISICAM: Isıcamda, dış cephede yer alan camın güneş kontrolü için özel bir kimyasal madde ile kaplanması sonucu oluşan çift cam sistemidir. İklimin sıcak geçtiği bölgelerde ve özellikle Antalya’ da önerilmektedir. Normal ısıcama göre % 47 yalıtım değeri daha iyidir. Argon gazı uygulaması yalıtım değerlerinin daha iyi olmasını sağlar. (+ %14 )

SİNERJİ ISICAM: Isıcamda dış cephede yer alan camın ısı kontrolü için özel bir kimyasal madde kaplanması sonucu oluşan çift cam sistemidir. İklimin soğuk geçtiği bölgelerde önerilmektedir. Güneşin iç mekanı ısıtmasına izin verirken, içerdeki ısıtılan havanın dışarıya kaçmasını engeller. Normal ısıcama göre % 47 yalıtım değeri daha iyidir. Argon gazı uygulaması yalıtım değerlerinin daha iyi olmasını sağlar. (+ %14 )

LAMİNE ISICAM: Dış cephede yer alan 2 adet camın araya pvc bir film konularak tek bir cama dönüştürülmesi ve sonra araya koyulan bir boşluktan sonra diğer 3. camın gelmesiyle elde edilen bir güvenlik camıdır. Film sayesinde camın kırılma dayanımı çok yükselmekte, çok yüksek darbelerde sadece çatlamakta, kullanıcıya zarar vermemektedir. Villalarda, fırtınalı bölgelerde önerilmektedir. Yalıtım değeri normal ısıcama göre daha iyidir.

KONFOR LAMİNE ISICAM: Normal lamine ısıcamda, camlardan birinin konfor özellikli cam kullanılması sonucu oluşan bir camdır. Kullanıcıya yüksek yalıtım ve güvenlik sunmaktadır.

AKUSTİK LAMİNE ISICAM: Yapısı normal lamine ısıcam gibidir. Ancak burada iki cam arasına ses yalıtımı özelikli bir pvc film konmaktadır. Amaç ses yalıtımındır. Çift taraflı akustik lamine ısıcamlarda, maksimum 50 desibel ses yalıtımı elde edilebilir.

ARGON GAZI: Isıcamlarda iki camın arasında kuru hava bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak iki cam arasına argon gazı uygulanabilir. Normal ısıcamda çok önemli bir katlı yapmamakla birlikte, konfor ve sinerji ısıcamda çok önemli oranda yalıtıma katkısı vardır.(normal ısıcamda % 4, konfor ve sinerjide % 14)     
                                                                                                                                    

   
 

CAM ISI İLETKENLİK KATSAYILARI

Cam Cinsi
Kuru Havalı
(W/m²K)
Argon Gazlı(W/m²K)
4 mm Tekcam (4 mm)
5,6
---
4+9+4 mm  Düz Isıcam (17 mm)
3,0
2,8
4+12+4 mm Düs Isıcam (20 mm)
2,9
2,7
4+16+4 mm Düz Isıcam (24 mm)
2,7
2,6
4+16+4 mm Konfor Isıcam (24 mm)
1,3
 1,1
4+12+4+12+4 Üçlü Düz Isıcam (36 mm)
1,9
1,8
 

Dökümanlar

   
       Konfor ısıcam                      Sinerji ısıcam